Rólunk

A nőtincsi Szent Márton plébánia templomával és közösségével hosszú sokévszázados múltra tekint vissza.

A rendszerváltás körüli látványos “virágzást” követően – ami a rendszeresen templomba járók létszámát jelenti – az utóbbi évtizedben érezhetően megcsappant az aktív hívők száma, noha a település lakossága nem csökkent. Az élet rendje szerint sok idősebb testvérünktől vettünk búcsút, akiknek a helye üresen maradt a templomban.

Jelenleg a megújulás időszakát éljük, és azon vagyunk, hogy vidám, vonzó, hiteles Krisztus-követő közösségként éljünk és gyarapodjunk. Ezért több új kisebb-nagyobb csoport alakult és alakul a plébánia és a templom vonzásában. Bízunk benne, hogy egyre többen találják meg és ismerik fel a számukra szükséges békét, reményt, hitet, csöndet, életet a plébánia templomában és közösségében. Gyere, Veled leszünk mi is jobbakká!